Czytajcie „działkowca”!

01_okladka-w-dz07.jpg

Nie przegapcie najnowszego – lipcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie bogactwo praktycznej wiedzy, aktualnych porad i inspiracji, w sam raz na rozpoczynający się wakacyjny sezon!

38-39_temat_msc_dz07.jpg

● Któż z nas nie kocha róż, które dzięki niezwykłej elegancji i urokowi kwiatów, zawsze wzbudzały podziw i zainteresowanie. Często szło to jednak w parze z przekonaniem o wysokich wymaganiach uprawowych tych roślin. Jednak najnowsze osiągnięcia hodowców sprawiły, że można wybrać odpowiednie, mało wymagające odmiany, prawie do każdych warunków ogrodowych! Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

50_prawo-dz07.jpg

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Plac zabaw na działce w ROD”, „Pojemniki na śmieci – czy w każdym ROD?”

26-27_trawnik_passe-urzadzamy_dz07.jpg

● Czasem, zwłaszcza początkujący działkowcy, stosują wersję „minimum” zagospodarowania działki, polegającą na posadzeniu roślin iglastych i wypełnieniu całej reszty działki trawnikiem. Z wielu względów nie jest to rozwiązanie dobre. Przedstawiamy zatem zalety wprowadzania do ogródka innych roślin, również warzyw i owoców, także w nowoczesnej formie rabat wzniesionych i upraw w skrzyniach. Podajemy też kilka praktycznych trików, które znacznie pomogą w uprawie roślin, nawet tych uznawanych za wymagające!

29_wiadomosci_dz07-popr.jpg

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Zielona energia w ROD – oszczędności dla działkowców!”.

24-25_trendy-urzadzamy_dz07.jpg

● Poznajcie najnowsze trendy w ogrodowej modzie! Prezentujemy relację z tegorocznej wystawy „Chelsea Flower Show 2019”. Co dominowało na tegorocznej edycji? Co warto podpatrzeć?

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – letni terminarz upraw.

● Budujemy domki dla owadów.

Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Jak prawidłowo pielęgnować trawnik?

Problemy w uprawie pomidorów i jak im przeciwdziałać?

Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

Odnawiamy elewację altany.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i oryginalne koktajle i musy owocowe!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: PZD