Dzień Działkowca w ROD "J. Kilińskiego" w Chełmku 23.09.2017 r.

23.09.2017 r. w ROD "J. Kilińskiego" w Chełmku jak co roku obchodziliśmy Dzień Działkowca. Tegoroczne obchody miały szczególną oprawę , gdyż obchodziliśmy 120. rocznicę istnienia ogrodnictwa działkowego w Polsce i na tą okazję zaprosiliśmy gości w osobie Burmistrza Chełmka Pana Andrzeja Saternusa oraz przedstawiciela zaprzyjaźnionego ogrodu w osobie Prezesa Zarządu ROD "Czerwony Kapturek" w Chełmku Panią Józefę Ostrowską.

kilinskiego_chelmek_20170923-dzien_dzialkowca_03.jpg

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia krótkiego zarysu istnienia ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz efektów jakie osiągnął nasz ogród na przestrzeni ostatnich lat po czym złożyliśmy podziękowania Burmistrzowi Chełmka za udzielaną od szeregu lat pomoc obu ogrodom dzięki której dokonuje się szereg przeobrażeń, które wpływają na estetyczny wygląd ogrodów i dokonujące się zmiany wpływające na coraz większe zainteresowanie uprawami ogrodowymi przez mieszkańców naszego miasta oraz możliwość aktywnego wypoczynku i rekreacji przez całe rodziny.

kilinskiego_chelmek_20170923-dzien_dzialkowca_04.jpg

Burmistrzowi Miasta przekazaliśmy okolicznościowy medal wydany przez Krajową Radę PZD z okazji 120. rocznicy powstania ogrodnictwa działkowego w Polsce wraz z listem gratulacyjnym podpisanym przez Prezesa Krajowej Rady PZD oraz dyplomem przyznanym przez Okręgowy Zarząd Małopolski w Krakowie i oba ogrody złożyły podziękowania i życzenia dalszej współpracy z Urzędem Miasta dołączając do życzeń na ręce Burmistrza sympatyczne wiązanki kwiatów. Burmistrz Miasta przekazał ogrodowi okolicznościową pamiątkową tabliczkę z życzeniami dla działkowców.

kilinskiego_chelmek_20170923-dzien_dzialkowca_01.jpg

W dalszej części spotkania wręczone zostały najbardziej zasłużonym działkowcom naszego ogrodu odznaki związkowe : złote, srebrne i brązowe oraz dyplomy i nagrody książkowe - dekoracji dokonał Prezes Zarządu ROD "J. Kilińskiego" w Chełmku Henryk Tocicki wraz za wiceprezesem Zarządu ROD Eugeniuszem Adamiakiem. Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada i zabawa taneczna przy dobrej muzyce i smacznie przygotowanych przez działkowców potrawach w dużej części pochodzących z upraw działkowych.

Opracował: Henryk Tocicki, prezes ROD "J. Kilińskiego" w Chełmku