Dzień Dziecka 2018 w ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

Tegoroczny Dzień Dziecka w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu zorganizowany został w dniu 9 czerwca 2018 r.

Od rana była piękna pogoda, prognozy zapowiadały upał.. no i tym razem przewidywania synoptyków w pełni się sprawdziły! Udało się zrealizować cały, bogaty program gier i zabaw dla dzieci z licznymi rekwizytami: rzutki do tarczy, rzuty piłek do kosza, rzuty do celu, kręgle, łowienie rybek czy malowanie twarzy na życzenie dzieciaków.

inetrnet_p6090114.jpg

Wiele emocji wzbudził Konkurs plastyczny „Z rodziną na działce”, który dał dzieciom możliwość wyrażenia ich przeżyć związanych z przebywaniem w ogrodzie działkowym.

Jednym z hitów Dnia okazał się przyjazd radiowozu Straży Miejskiej. Wszystkiego można było, pod czujnym okiem strażników dotknąć, włączyć syrenę i popisać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. A gadżety odblaskowe wręczone dzieciom były „super”.

inetrnet_p6090050.jpg

Drugim hitem była nauka udzielania pierwszej pomocy zorganizowana przez ratowników. Zaangażowanie dzieciaków w kolejne działania ćwiczone na fantomie przeszło najśmielsze oczekiwania!

internet_p6090099.jpg

Wszystkie konkursy zostały podsumowane, nagrody oraz piękne, nietuzinkowe dyplomy, rozdane. Każde z dzieci otrzymało upominki, nikt nie był pominięty czy zapomniany! Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce - zwłaszcza SŁAWOMIRA „Ty mała znów zarosłaś”…

Reasumując: impreza dostarczyła wszystkim wiele emocji i przebiegała w miłym nastroju zyskując wysokie oceny uczestników.

Opracowała Zofia Mróz, prezes zarządu ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu