Informacja ze szkolenia z pokazem cięcia drzew owocowych w ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu 15.07.2018 r.

W dniu 14 lipca 2018 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu odbyło się wyjątkowe szkolenie z pokazem cięcia drzew owocowych. Prowadził je uznany specjalista, pasjonat ogrodnictwa działkowego Ing. Eduard Jakubek – Predseda SZZ, który wraz z delegacją słowackich działkowców przybył do naszego ROD.

Od rana pogoda była w kratkę, a prognozy nie były zbyt obiecujące!. Około godziny 13-tej rozpoczął się wykład bogato ilustrowany demonstracjami.

Wypowiedzi i pokazy były tak sugestywne, że nie odczuwało się bariery językowej. Zainteresowanie nowoczesnym podejściem do cięcia drzew było duże. Przycięte zostały 2 jabłonie, 3 wiśnie, śliwa i grusza. Pewnie byłoby tego więcej, ale deszcz popadał rzęsiście i zakończył to niezwykle interesujące szkolenie.

Na spotkanie Seniorów naszego ROD przybyła Pani Elżbieta Chowaniec – Przewodnicząca Komisji Infrastruktury i Ochrony Środowiska Rady Miasta Nowego Sącza oraz Pani Zofia Mierniczek - Prezes OZM PZD. W dyskusji przebiegającej w życzliwej atmosferze podniesiono szereg aktualnych tematów, padło wiele ciepłych słów okraszonych wspomnieniami i życzeniami na przyszłość.

Impreza dostarczyła wiele wzruszeń i pozytywnych emocji pogłębiając istniejące więzi między wieloletnimi działkowcami godnie przeżywającymi wśród działkowej przyrody swoją jesień życia.

Opracowała: Zofia Mróz, prezes zarządo ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

Galeria: