KR PZD: "Mamy ponad 300 tys. podpisów, naszym celem jest milion"

Posiedzenie Krajowej Rady PZD - zdjęcie

20 grudnia odbyło się ósme i zarazem ostatnie w tym roku posiedzenie Krajowej Rady PZD. Jeden z najważniejszych tematów obrad dotyczył działań, jakie podejmowane są w celu obrony ogrodów i Związku. Prezes PZD Eugeniusz Kondracki za niezwykle ważną uznał trwającą obecnie akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim. Podziękował Okręgom za zabrane w krótkim czasie ponad 300 tysięcy podpisów oraz deklaracje, że będą intensywnie zbierane przez kolejne 47 dni, które zostały do zakończenia akcji.

Prezes KR PZD Eugeniusz Kondracki odniósł się także do rozwiązań prawnych, które w swoich ustawach proponują działkowcom partie polityczne. Za niezwykle krzywdzące uznał propozycje klubu PO, które zmierzają do likwidacji ogrodnictwa działkowego w Polsce. W podobny sposób do projektu partii rządzącej odnieśli się uczestnicy narady, spośród których wielu zabrało głos podczas dyskusji.

Podczas posiedzenia przyjęte zostały liczne dokumenty, w tym m.in.: Uchwała w sprawie programu unowocześnienia infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych – ROD XXI wieku, Uchwała w sprawie działalności Krajowej Rady PZD w 2012 roku, Stanowisko w sprawie propozycji do ustawy o ogrodach działkowych opracowanych przez posłów PO.

Źródło: KR PZD