LIPCOWY „Mój Ogródek”!

01_okladka_mo07-ok.jpg

W lipcowym numerze polecamy gatunki, które są nie tylko atrakcyjne, ale też bardzo przydatne ponieważ wykazują dużą odporność na okresową suszę, a z tym problemem według naukowców zmagać się będziemy coraz częściej. Warto mieć to na uwadze i wzbogacić działkowe nasadzenie o te tak wyjątkowe rośliny.

W bieżącym wydaniu przedstawiamy lipcowe prace – sadzenie roślin ozdobnych, podpieranie wysokich gatunków, a także cięcie, które odpowiednio przeprowadzone sprawi, że niektóre krzewy ponownie zakwitną, a inne wzmocnią się już na przyszły rok.

Zachęcamy do kontynuacji zielarskiego cyklu. W tym numerze pomagamy przetworzyć zebrane rośliny, a także odpowiednio o nie zadbać na rabacie, aby w kolejnym sezonie cieszyły „zdrowym” urodzajem.

Ponadto w numerze bacznie przyglądamy się warzywom – walczymy z mączniakiem rzekomym i zarazą ziemniaczaną. Pomagamy chronić rośliny poprzez profilaktykę i ich zwalczanie.

Polecamy szczególnie:

Śródziemnomorskie klimaty – Zamiast wyjeździć gdzieś daleko na urlop, zaprośmy „wakacje” na naszą działkę! Odpowiedni dobór roślinności i małej architektury pozwoli stworzyć klimat rodem znad Morza Śródziemnego. Skorzystaj z naszych pomysłów, wypoczywaj tak jak lubisz!

4-7_srodziemnorskie_tematmsc-mo07.jpg

10 superkwiatów do oczka wodnego – Tylko u nas znajdziesz efektowne i bardzo przydatne zestawienia kwitnących gatunków, które sprawią, że oczko wodne nabierze nowego wyglądu – stanie się bardzo kolorowe i atrakcyjne.

18-19_super_oczka-kwiaty_mo07.jpg

Ogrodowa biżuteria – Jeśli Twojej rabacie czegoś brakuje, to może właśnie ozdoby. Zainspiruj się naszymi pomysłami, a działka nabierze nowego, magicznego wyglądu. Jest tego warta!

48-49_b_izuteria-pomysl-mo07.jpg

Borelioza – Uwaga! Kleszcze są wszędzie również i w Twoim ogrodzie! Profilaktyka i praktyczna wiedza mogą uchronić Cię przed trudną do zdiagnozowania i leczenia chorobą jaką jest borelioza. Poznaj jej objawy i postępowanie co wówczas robić!

54-55_bulerioza-zdrowie-mo07.jpg

Serdecznie polecamy !!