Ogrodzenie i bramka – zaproszenie na działkę

Ogrodzenie stanowi oznaczenie granicy działki, jest pierwszym elementem działki, na który zwracają uwagę goście rodzinnego ogrodu działkowego. Regulaminowe ogrodzenie działki w ROD nie przekracza 1 m wysokości, jest ażurowe, pozbawione ostro zakończonych elementów. Ogrodzenie może wprowadzić w klimat działki, poprzez zastosowanie ogrodzenia spójnego z małą architekturą i altaną. Ciekawe ogrodzenie zaznacza styl działki, a także temperament oraz pomysłowość działkowca.

Zapraszamy do zainspirowania się pomysłami działkowców z małopolski na ogrodzenie działki.

ROD "im. Kościuszki" w Gorlicach
Fot. 1. ROD „im Kościuszki” w Gorlicach
Styl ogrodzenia nawiązuje do sielskiego obrazu działki, która utrzymana jest w stylu rustykalnym. Dobrany koloryt tego elementu nawiązuje do altany, która wyglądem przywodzi na myśl dom na angielskiej wsi.

ROD "im. Kościuszki" w Gorlicach
Fot. 2. ROD „im. Kościuszki” w Gorlicach
Proste, estetyczne ogrodzenie, nawiązujące do stylu altany poprzez zastosowany materiał i koloryt. Pergola przy bramie wejściowej służy do jako podpora dla pnączy, odznacza „drzwi wejściowe” na działkę.

ROD "im. Kościuszki" w Gorlicach
Fot. 3. ROD „im. Kościuszki” w Gorlicach
Bramka zapraszająca do odwiedzenia działki, w oryginalnym kształcie, przywodzącym na myśl ogrody japońskie.

ROD "im. Kościuszki" w Gorlicach
Fot. 4. ROD „im. Kościuszki” w Gorlicach
Drewniane ogrodzenie tworzy spójny obraz z rustykalnym stylem działki. Sztachety ogrodzenia zakończone są po skosie, układane naprzemiennie, tworząc interesującą dynamikę, a jednocześnie regularność tego elementu.

ogrodzenie_i_bramka_zdjecie_5_www.jpg
Fot. 5. ROD „im. Kościuszki” w Gorlicach
Ogrodzenie utrzymane w ciemnej tonacji, zaznacza tajemniczość zakątka, przez co zaciekawia przechodnia. Ogrodzenie zbudowane jest z prostych sztachet, które tworzą lekko pofalowaną linię. Bramkę wyróżnia oryginalna konstrukcja drewniana.

Instruktor ds. Ogrodnictwa