dzień działkowca

Dzień Działkowca w ROD "Czerwony Kapturek" w Chełmku 16.09.2017

W dniu 16.09.2017 w ROD "Czerwony Kapturek" w Chełmku odbyło się spotkanie z okazji "Dnia Działkowca". Miało wyjątkowy charakter, ponieważ połączono z obchodami 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Gościem naszym był Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

burmistrz.jpg

dzialkowcy.jpg

wreczenie.jpg

Galeria zdjęć z Krajowych Dni Działkowca 2016

Podczas działkowego święta w Zabrzu było wiele wspaniałych i wzruszających chwil, które na długo zapadną w sercach obecnych. Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tej uroczystości. Galeria będzie w dalszym ciągu uzupełniana o kolejne zdjęcia. GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: KR PZD

Obchody Krajowch Dni Działkowca w Zabrzu

W Zabrzu zakończyły się uroczyste obchody Krajowych Dni Działkowca, w których uczestniczył Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, władze Zabrza na czele z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz wiceprezydentami Katarzyną Dzióbą i Krzysztofem Lewandowskim oraz zaproszeni goście i politycy. W uroczystości uczestniczyło też. ok. 800 działkowców z całej Polski.

Jubileusz 50-lecia Rodzinnego ogrodu Działkowego „Nowalijka I” w Krakowie

ubileusz 50-lecia Rodzinnego ogrodu Działkowego „Nowalijka I” w Krakowie

W sobotę 3 października 2015 r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nowalijka I w Krakowie obchodzili jubileusz 50-lecia założenia Ogrodu połączony z Dniem Działkowca.

Wśród zaproszonych gości  byli:

Dzień Działkowca w ROD "Lubocza I" w Krakowie 26.09.2015

Dzień Działkowca w ROD "Lubocza I" w Krakowie 28.09.2015

W sobotę 26 września 2015 r. działkowcy ROD "Lubocza I" zebrali się, aby razem świętować Dzień Działkowca . Powitała ich przystrojona świetlica i pogodne przyjęcie organizatorów. Licznie przybyli nasi Działkowcy wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi. Obchodom tegorocznych dni patronował sklep Agro-Jurek oraz Leroy Merlin, który sponsorował wyżywienie. Za to wsparcie serdecznie dziękujemy.

Dzień Działkowca w ROD "Lubocza I" w Krakowie 28.09.2015 fot. 1

35-lecie ROD "im. Tadeusza Kościuszki" w Gorlicach 12.09.2015

W dniu 12 września 2015 roku odbyły się obchody 35-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tadeusza Kościuszki w Gorlicach połączone z Dniem Działkowca.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 od atrakcji dla najmłodszych. Zabawy prowadziły profesjonale animatorki, które zyskały sympatie wśród dzieci. Panie pokazywały zebranym między innymi w jaki sposób rzeźbić w owocach i warzywach.

kosciuszki_gorlice-20150912-35-lecie_01.jpg

80-lecie ROD "Płaszów" w Krakowie

29 sierpnia 2015 roku jeden z najstarszych ogrodów działkowych w Krakowie obchodził 80 rocznicę swojego powstania. Do uroczystości przygotowywano się w ogrodzie od wielu tygodni. Na tablicach ustawionych w pawilonach przed świetlicą umieszczono najcenniejsze pamiątki ogrodu : repliki dokumentów powstania ogrodu, stare zdjęcia, historię ostatnich 20 lat udokumentowaną na fotografiach. W przygotowania licznie włączyli się działkowcy; kilkoro z nich ufundowało tablicę, upamiętniającą 80- lecie Ogrodu „Płaszów”.

Dzień Działkowca i 35-lecie ROD „Pod Dębami” w Brzesku

35-lecie ROD "Pod Dębami" w Brzesko

W ubiegłą sobotę 05.09.2015 r. w ROD „Pod Dębami” w Brzesku odbyły się uroczyste obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 35-lecia funkcjonowania ogrodu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska - Grzegorz Wawryka oraz przedstawiciele Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD – p.o. dyrektor biura i radca prawny, a także prezesi zarządów zaprzyjaźnionych ogrodów w Brzesku.

Subskrybuj RSS - dzień działkowca