jubileusz

Jubileusz 80-lecia i „Dnia Działkowca” w ROD "im.M.Lewińskiego" w Krakowie

W dniu 8 września 2018 r w godzinach popołudniowych w świetlicy „Domu Działkowca” miało miejsce uroczyste spotkanie działkowców i zaproszonych gości z okazji Jubileuszu 80- lecia istnienia naszego Ogrodu i „Święta Plonów 2018 r” . Tydzień wcześniej w dniu 02.09.2018 r odbyła się msza św. w kościele św. Jadwigi Królowej w intencji działkowców , jak też w intencji przyszłych obfitych plonów, będących owocem pracy na działkach. Nasi działkowcy przynieśli do kościoła kosze pełne warzyw, owoców i kwiatów , które ofiarowali na cele charytatywnych.

Jubileuszowe obchody 85 lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Dębniki” w Krakowie

Jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce

W tym roku środowisko działkowe świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce. Krajowa Rada PZD dla uczczenia jubileuszu przyjęła otwarty program obchodów tego święta, który skierowany jest do wszystkich działkowców, zarządów ROD oraz okręgowych zarządów PZD. Jego celem jest nie tylko upamiętnienie jubileuszu, ale też zachęcenie do uczestnictwa wszystkich, którzy cenią własną działkę, ogród oraz idee ogrodnictwa działkowego. 

Apel do zarządów ROD ws. uczczenia jubileuszu 120-lecia istnienia ogrodnictwa działkowego w Polsce

Krajowa Rada PZD dla uczczenia jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich podczas XIII posiedzenia KR PZD skierowała Apel do zarządów ROD, w którym zacheca wszystkie ogrody do upamiętnienie jubileuszu, ale też zachęciła do uczestnictwa wszystkich, którzy cenią własną działkę, ogród oraz idee ogrodnictwa działkowego. Obchody jubileuszu zostaną zainaugurowane w najstarszym ogrodzie w Polsce, który znajduje się w Koźminie Wielkopolskim.

Jubileusz 30-lecia ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

W dniu 13 sierpnia 2016r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu obchodzili Jubileusz XXX-lecia powstania swojego Ogrodu.

20160813_gora_zabelecka_nowy_sacz-jubileusz_30-lecie-06.jpg

Jubileusz 50-lecia Rodzinnego ogrodu Działkowego „Nowalijka I” w Krakowie

ubileusz 50-lecia Rodzinnego ogrodu Działkowego „Nowalijka I” w Krakowie

W sobotę 3 października 2015 r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nowalijka I w Krakowie obchodzili jubileusz 50-lecia założenia Ogrodu połączony z Dniem Działkowca.

Wśród zaproszonych gości  byli:

80-lecie ROD "Płaszów" w Krakowie

29 sierpnia 2015 roku jeden z najstarszych ogrodów działkowych w Krakowie obchodził 80 rocznicę swojego powstania. Do uroczystości przygotowywano się w ogrodzie od wielu tygodni. Na tablicach ustawionych w pawilonach przed świetlicą umieszczono najcenniejsze pamiątki ogrodu : repliki dokumentów powstania ogrodu, stare zdjęcia, historię ostatnich 20 lat udokumentowaną na fotografiach. W przygotowania licznie włączyli się działkowcy; kilkoro z nich ufundowało tablicę, upamiętniającą 80- lecie Ogrodu „Płaszów”.

Dzień Działkowca i 35-lecie ROD „Pod Dębami” w Brzesku

35-lecie ROD "Pod Dębami" w Brzesko

W ubiegłą sobotę 05.09.2015 r. w ROD „Pod Dębami” w Brzesku odbyły się uroczyste obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 35-lecia funkcjonowania ogrodu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska - Grzegorz Wawryka oraz przedstawiciele Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD – p.o. dyrektor biura i radca prawny, a także prezesi zarządów zaprzyjaźnionych ogrodów w Brzesku.

Subskrybuj RSS - jubileusz