ozm pzd

Grzegorz Stawowy Radny Miasta Krakowa popierający Rodzinne Ogrody Działkowe

Grzegorz Stawowy- Radny Miasta Krakowa człowiek, który angażuje się w funkcjonowanie i rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych istniejących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków. Czynnie wspiera krzewienie ogrodnictwa działkowego na terenie naszego miasta. Promuje działalność ogrodów działkowych wśród społeczności lokalnej. Radny bardzo ceni sobie współpracę ogrodów działkowych z instytucjami użyteczności publicznej. Bierze udział w licznych uroczystościach organizowanych przez działkowców.

Stanowiska Prezydium OZM PZD w Krakowie z dnia 17.10.2016 r. w sprawie interpelacji poselskich

Podczas posiedzenia w dniu 17.10.2016 r. Prezydium OZM PZD w Krakowie podjęło stanowiska w sprawie interpelacji poselskich: Posła Jerzego Gosiewskiego i Posła Marcina Horały.

Skany dokumentów zamieszczamy w załącznikach poniżej.

OZM PZD rozważa zorganizowanie narady szkoleniowej w Wysowie

Okręgowy Zarząd Małopolski Polskiego Związku Działkowców w Krakowie rozważa możliwość zorganizowania narady szkoleniowej dla prezesów zarządów ROD, przewodniczących komisji rewizyjnych oraz skarbników zarządów ROD.

Termin szkolenia: 1 i 2 października 2016 roku.
Miejsce: Wysowa.

Ze względu na konieczność dokonania niezwłocznej rezerwacji miejsc, prosimy o dokonanie zgłoszenia w sekretariacie OZM telefonicznie lub e-mailowo do dnia 10.08.2016 r.

10 lat współpracy między ogrodami ROD "Senior" z Nowego Sącza a ZO "Kanas" ze Słowacji

W dniu 2 lipca działkowcy ROD Senior z Nowego Sącza oraz ZO Kanas ze Słowacji świętowali 10 rocznicę podpisania umowy o wzajemnej współpracy. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Velky Saris, gdzie 10 lat temu podpisywano umowę o współpracy.

Zmarł prezes zarządu ROD "Jubileuszowy" w Andrychowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie z żalem informuje o śmierci prezesa Zarządu ROD „Jubileuszowy” w Andrychowie, Pana Mieczysława Drozda.

Pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 28 maja 2016 r. (sobota) o godz. 13:00 na cmentarzu w Andrychowie.

Informacja z V posiedzenia Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie

W dniu 24 maja 2016 r. odbyło się V posiedzenie Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie. Plenum przewodniczyła Prezes – Pani Ewa Błachut, natomiast gościem z ramienia Krajowej Rady PZD był mec. Tomasz Terlecki.

"Święto Kwitnącej Azalii" czyli wyjazd Instruktorów SSI do Pisarzowic

Dnia 20 maja 2016 roku instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej wraz z instruktorem ds. ogrodnictwa OZM wybrali się do miejscowości Pisarzowice koło Bielska Białej, na barwne wydarzenie „Święto Kwitnącej Azalii” organizowane przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Pudełek. Jest to święto organizowane raz w roku w momencie kwitnienia azalii i różaneczników, gdyż jak powszechnie wiadomo, w momencie kwitnienia te rośliny są bardzo atrakcyjne.

Informacja z drugiego posiedzenia Zespołu Zadaniowego ds. opracowania programu wspierania Rodzinnych Ogrodów Działkowych funkcjonujących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się drugie posiedzenie Zespołu Zadaniowego ds.

Szkolenie dla Instruktorów Ogrodowych Społecznej Służby Instruktorskiej

Obecność oraz funkcjonowanie Społecznej Służby Instruktorskiej w Polskim Związku Działkowców posiada wieloletnią tradycję sięgającą powstawania pierwszych ogrodów działkowych. Instruktorzy ogrodnictwa byli od zawsze, dlatego postanowiono utworzyć Społeczną Służbę Instruktorską w Polskim Związku Działkowców. Tak właśnie powstała SSI Instruktorów Ogrodowych, która stała się nieodzownym elementem działek i ogrodów w Polskim Związku Działkowym.

Szkolenie dla nowych działkowców 18.05.2016 r. w Krakowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie dla nowych działkowców, które odbędzie się dnia 18.05.2016 r. (środa) o godz. 15:00 w świetlicy ROD „im. Lewińskiego”, ul. Makowskiego 1 w Krakowie.

Szkolenie dla nowych działkowców 6.05.2016 r. w Andrychowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie dla nowych działkowców, które odbędzie się dnia 6.05.2016 r. (piątek) o godz. 14:30 w ROD „Przyjaźń”, ul. Lenartowicza w Andrychowie.

Akcja odbierania odpadów zielonych w Krakowie na rok 2016

Mapa odbioru odpadów zielonych

Miejskie Przedsiębiorstwo Odpadów w Krakowie w tym roku będzie kontynuować akcję odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Akcja rozpoczyna się18 kwietnia i trwać będzie do 9 grudnia 2016 roku.

Pokazy cięcia zimowego drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych

Dnia 12.03.2016 r. zorganizowano pokaz cięcia drzew i krzewów w ROD im. Kopernika w Tarnowie. Pokaz został przeprowadzony przez Krajowego Instruktora SSI. Działkowcy poznali zasady cięcia drzew owocowych takich jak jabłonie, grusze czy brzoskwinie oraz uzyskali informacje na temat cięcia drzew pestkowych (wiśni, czereśni, śliwy). Pokaz przeprowadzono również na krzewach owocowych. Ponadto instruktor ogrodnictwa pokazał jak przycinać wiosną niektóre krzewy ozdobne.

Kolejny pokaz odbył się dnia 22.03.2016 r. w ROD „Podgórze” w Krakowie. Pokaz został przeprowadzony przez dwóch Krajowych Instruktorów SSI. Pokaz dotyczył cięcia i formowania drzew i krzewów owocowych. Zainteresowane osoby, które przybyły na pokaz uzyskały wyczerpujących odpowiedzi na każde zadane pytanie. Oto krótka fotorelacja z pokazu w ROD „Podgórze”.


pokaz_20160322-podgorze_krakow-pokaz_ciecia_01.jpg

Pielęgnacja trawnika po zimie

Nadeszła wiosna! Zimę mamy już za sobą. Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, wiele osób chętnie wychodzi do ogrodu po zimowej przerwie i sprawdza jak mają się rośliny po zimowym śnie. Często okazuje się, że trawnik po zimie nie wygląda dobrze na skutek różnych uszkodzeń. Co zrobić aby przywrócić mu zeszłoroczną świetność? Jakie prace pielęgnacyjne wykonać, aby cieszyć się piękną zielenią trawnika w ogrodzie?

Pokaz cięcia 21.03.2016 r. w Krakowie - zapraszamy

Okręgowy Zarząd Małopolski Polskiego Związku Działkowców w Krakowie serdecznie zaprasza na pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych, który odbędzie się w dniu 21.03.2016 r. (poniedziałek) 30.03.2016 r. (środa) o godz. 14:00 w ROD "Piast-Mydlnicka", ul. Mydlnickiej w Krakowie.

Strony

Subskrybuj RSS - ozm pzd