ozm pzd

Zachęcamy do udziału w okręgowych konkursach: ROD roku 2019 i wzorowa działka roku 2019

OKRĘGOWY ZARZĄD MAŁOPOLSKI PZD W KRAKOWIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSACH:

  • „RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY ROKU 2019”
  • „WZOROWA DZIAŁKA ROKU 2019”

KONKURSY ADRESOWANE SĄ DO ZARZĄDÓW ROD I DZIAŁKOWCÓW PZD W MAŁOPOLSCE.

UCZESTNICTWO W KONKURSACH NA SZCZEBLU OKRĘGOWYM TO SZANSA NA WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE OGRODU
I DZIAŁKI, TAKŻE NAGRODY ORAZ UDZIAŁ W KONKURSACH KRAJOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KZ PZD.

Stanowisko OZM PZD w sprawie projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 04.02.2019 r.

Poniżej do pobrania zamieszczamy stanowisko Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie z dnia 4 lutego 2019 r. w sprawie projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie zasad zwrotu nieruchomości zbędnych dla realizacji celu wywłaszczenia.

Pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych w ROD "Dębniki" w Krakowie 29.09.2018

Polski Związek Działkowców Okręg Małopolski w Krakowie zaprasza na pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych, który odbędzie się na terenie ROD „Dębniki” przy ul. Praska 26 w Krakowie dnia 29.09.2018r. (sobota) o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy

Jubileuszowe obchody 85 lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Dębniki” w Krakowie

Problem bezpieczeństwa na terenie ROD w perspektywie Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie

Na podstawie przeprowadzonej przez Okręg Małopolski ankiety wśród ROD oraz po prowadzonych w miesiącu maju szkoleniach między innymi dotyczących tematu bezpieczeństwa wynika, że w Okręgu Małopolskim bardzo istotnym, a zarazem trudnym tematem często poruszanym na szkoleniach i zebraniach jest problem bezpieczeństwa. Sprawa bezpieczeństwa na terenach ROD zwłaszcza w perspektywie RODO jest tematem bardzo szerokim i jednocześnie w chwili obecnej uważa się, że nadrzędnym, któremu z racji specyfiki należy poświęcić dużo czasu i uwagi.

Grzegorz Stawowy Radny Miasta Krakowa popierający Rodzinne Ogrody Działkowe

Grzegorz Stawowy- Radny Miasta Krakowa człowiek, który angażuje się w funkcjonowanie i rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych istniejących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków. Czynnie wspiera krzewienie ogrodnictwa działkowego na terenie naszego miasta. Promuje działalność ogrodów działkowych wśród społeczności lokalnej. Radny bardzo ceni sobie współpracę ogrodów działkowych z instytucjami użyteczności publicznej. Bierze udział w licznych uroczystościach organizowanych przez działkowców.

Stanowiska Prezydium OZM PZD w Krakowie z dnia 17.10.2016 r. w sprawie interpelacji poselskich

Podczas posiedzenia w dniu 17.10.2016 r. Prezydium OZM PZD w Krakowie podjęło stanowiska w sprawie interpelacji poselskich: Posła Jerzego Gosiewskiego i Posła Marcina Horały.

Skany dokumentów zamieszczamy w załącznikach poniżej.

OZM PZD rozważa zorganizowanie narady szkoleniowej w Wysowie

Okręgowy Zarząd Małopolski Polskiego Związku Działkowców w Krakowie rozważa możliwość zorganizowania narady szkoleniowej dla prezesów zarządów ROD, przewodniczących komisji rewizyjnych oraz skarbników zarządów ROD.

Termin szkolenia: 1 i 2 października 2016 roku.
Miejsce: Wysowa.

Ze względu na konieczność dokonania niezwłocznej rezerwacji miejsc, prosimy o dokonanie zgłoszenia w sekretariacie OZM telefonicznie lub e-mailowo do dnia 10.08.2016 r.

10 lat współpracy między ogrodami ROD "Senior" z Nowego Sącza a ZO "Kanas" ze Słowacji

W dniu 2 lipca działkowcy ROD Senior z Nowego Sącza oraz ZO Kanas ze Słowacji świętowali 10 rocznicę podpisania umowy o wzajemnej współpracy. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Velky Saris, gdzie 10 lat temu podpisywano umowę o współpracy.

Zmarł prezes zarządu ROD "Jubileuszowy" w Andrychowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie z żalem informuje o śmierci prezesa Zarządu ROD „Jubileuszowy” w Andrychowie, Pana Mieczysława Drozda.

Pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 28 maja 2016 r. (sobota) o godz. 13:00 na cmentarzu w Andrychowie.

Informacja z V posiedzenia Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie

W dniu 24 maja 2016 r. odbyło się V posiedzenie Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie. Plenum przewodniczyła Prezes – Pani Ewa Błachut, natomiast gościem z ramienia Krajowej Rady PZD był mec. Tomasz Terlecki.

"Święto Kwitnącej Azalii" czyli wyjazd Instruktorów SSI do Pisarzowic

Dnia 20 maja 2016 roku instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej wraz z instruktorem ds. ogrodnictwa OZM wybrali się do miejscowości Pisarzowice koło Bielska Białej, na barwne wydarzenie „Święto Kwitnącej Azalii” organizowane przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Pudełek. Jest to święto organizowane raz w roku w momencie kwitnienia azalii i różaneczników, gdyż jak powszechnie wiadomo, w momencie kwitnienia te rośliny są bardzo atrakcyjne.

Informacja z drugiego posiedzenia Zespołu Zadaniowego ds. opracowania programu wspierania Rodzinnych Ogrodów Działkowych funkcjonujących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się drugie posiedzenie Zespołu Zadaniowego ds.

Szkolenie dla Instruktorów Ogrodowych Społecznej Służby Instruktorskiej

Obecność oraz funkcjonowanie Społecznej Służby Instruktorskiej w Polskim Związku Działkowców posiada wieloletnią tradycję sięgającą powstawania pierwszych ogrodów działkowych. Instruktorzy ogrodnictwa byli od zawsze, dlatego postanowiono utworzyć Społeczną Służbę Instruktorską w Polskim Związku Działkowców. Tak właśnie powstała SSI Instruktorów Ogrodowych, która stała się nieodzownym elementem działek i ogrodów w Polskim Związku Działkowym.

Szkolenie dla nowych działkowców 18.05.2016 r. w Krakowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie dla nowych działkowców, które odbędzie się dnia 18.05.2016 r. (środa) o godz. 15:00 w świetlicy ROD „im. Lewińskiego”, ul. Makowskiego 1 w Krakowie.

Strony

Subskrybuj RSS - ozm pzd