sejm

Stop Rozbiórkom Altan z numerem druku sejmowego

W dniu wczorajszym tj. 1 grudnia 2014r. Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw uzyskał nr druku sejmowego - 2953. Na stronie internetowej Sejmu pojawiła się również informacja o skierowaniu go do pierwszego czytania, ale bez konkretnej daty.

Całość dotychczasowej dokumentacji, wraz z pierwszymi opiniami odnoszącymi się do kwestii proceduralnych, można znaleźć pod adresem http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/druki.xsp.

Relacja wideo z pierwszego czytania projektu obywatelskiego w Sejmie (na żywo)!

17 kwietnia br. odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem strony internetowej Sejmu. Wystarczy w dniu obrad kliknąć w zakładkę iTVSejm - Bieżące obrady Sejm.

List działkowców do premiera Donalda Tuska

Działkowcy z całej polski skierowali list do premiera Donalda Tuska w sprawie przyszłości ogrodów działkowych w Polsce. Pod listem podpisało się 7667 osób. Treść listu zamieszczamy poniżej w pliku PDF.

Komunikat ws. projektu PO

W dniu 22 marca 2013 r. na stronie sejmowej zamieszczony został projekt ustawy o ogrodach działkowych złożony przez grupę posłów PO (link). Przedmiotowy dokument potwierdza wcześniejsze informacje dotyczące koncepcji PO.

Najważniejsze postanowienia to:

Podpisy złożono do Sejmu

Złożenie podpisów, członkowie Komitetu przed budynkiem Sejmu - Fot. A. Dyczko

W dniu 05.02.2013 r. członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej i grupa działkowców złożyli do Sejmu 924 801 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest to rekordowa liczba podpisów zebranych pod projektem obywatelskim.

Relacja z przekazania podpisów zamieszczona została na stronie internetowej KR PZD (link).

Galeria: 
Złożenie podpisów, członkowie Komitetu przed budynkiem Sejmu - Fot. A. Dyczko

Koniec odrzucania projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu?

Klub PiS chce, by w Sejmie powstała komisja ds. obywatelskich inicjatyw ustawodawczych, która zajmowałaby się obywatelskimi projektami ustaw.

Sądeccy działkowcy spotykają się z Posłem Marianem Cyconiem

W dniu 12 listopada 2012 r. delegacja sądeckich działkowców wzięła udział w spotkaniu z Posłem na Sejm RP Panem Marianem Cyconiem. Informacja ze spotkania znajduje się w załączniku.

Kancelaria Sejmu odnotowała protesty działkowców, brak reakcji Pani Marszałek

Wystąpienia zbiorowe działkowców kierowane do Marszałek Sejmu liczone są już w setkach. Dokumenty, za którymi stoją nadzieje miliona polskich rodzin oczekujących wsparcia w obronie praw do działek i istnienia ogrodów, nie spotkały się dotychczas z żadną pozytywną reakcją. Podobnie zignorowano prośbę o spotkanie z przedstawicielami samorządu działkowców, którą formalnie wystosowała Krajowa Rada PZD. Tymczasem skala tego protestu jest na tyle istotna, iż aktywność działkowców odnotowano już w Kancelarii Sejmu.

Dokumenty: 
Subskrybuj RSS - sejm