spotkanie

Premier Kopacz spotkała się z działkowcami

Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie poświęcone statutowi Polskiego Związku Działkowców.

Szefowa rządu spotkała się z działkowcami oraz przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców w jednym z warszawskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Po spotkaniu Kopacz oświadczyła, że dzięki nowelizacji Prawa budowlanego i kilku innych ustaw - podpisanej w kwietniu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego - 950 tys. należących do działkowców małych domków może nadal funkcjonować. "Nikt tego nie będzie kazał burzyć" - podkreśliła premier.

Informacja ze spotkania z Barbarą Bubulą w dniu 18.05.2015 r.

Wczoraj 18 maja przedstawiciele małopolskich działkowców spotkali się z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Panią Barbarą Bubulą. W trakcie spotkania przedstawiono szczegółowo sytuację Związku związaną z niezarejestrowaniem Statutu stowarzyszenia Polskiego Związku Działkowców. Sytuację określono jako bardzo trudną i niebezpieczną dla ogrodów i działkowców. Blokowanie rejestracji statutu, to dla stowarzyszenia poważne zakłócenia w funkcjonowaniu - tak nie pomaga się obywatelom.

Informacja ze spotkania z Ireneuszem Rasiem w dniu 04.05.2015 r.

Przedstawiciele Okręgowego Zarządu Małopolskiego w dniu 4 maja 2015 r, spotkali się z Posłem na Sejm RP Platformy Obywatelskiej Ireneuszem Rasiem. W trakcie rzeczowych rozmów w sprawie rejestracji Statutu PZD w sądzie rejestrowym i trudnościami na jakie napotyka Związek ze strony organu nadzoru tj. Prezydenta m. st. Warszawy, przekazano Posłowi obawy działkowców związane z możliwą dezorganizacją życia działkowego, wywołane pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi doniesieniami.

Informacja ze spotkania z Katarzyną Matusik-Lipiec w dniu 04.05.2015 r.

W dniu 4 maja 2015 r. odbyło się spotkanie z Posłanką na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Katarzyną Matusik–Lipiec. Rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji Polskiego Związku Działkowców na tle wydarzeń związanych ze Statutem PZD. Przedstawiono Pani Poseł trudności na jakie napotyka Związek w sprawie zarejestrowania Statutu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Spotkanie działkowców z ROD "Senior" w Nowym Sączu z Anną Paluch

W dniu 19.01.2015 r. przedstawiciele działkowców z ROD "Senior" w Nowym Sączu spotkali się z członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury, posłanką Prawa i Sprawiedliwość - Panią Anną Paluch. Informację ze spotkania zamieszczamy poniżej w formacie PDF.

Krakowscy działkowcy spotkali się z Dyrektorem Biura Poselskiego Katarzyny Matusik-Lipiec

W dniu 17 listopada br. przedstawiciele Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD umówieni z Panią Poseł, zostali przyjęci przez Dyrektora Biura Poselskiego Jana Cięciaka. Niestety Pani Poseł była nieobecna z przyczyn rodzinnych. Po kolejnej nieudanej próbie spotkania, postanowiono przekazać nasze petycje poseł K. Matusik-Lipiec poprzez Pana Dyrektora Cięciaka.

Krakowscy działkowcy spotkali się z Jagną Marczułajtis-Walczak

W dniu 17 listopada 2014 r. przedstawiciele Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie spotkali się z posłanką Platformy Obywatelskiej Jagną Marczułajtis-Walczak. Celem spotkania było przedstawienie Pani poseł problemu polskich działkowców dotkniętych zagrożeniem rozbiórką altan działkowych w wyniku wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Krakowscy działkowcy spotkali się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim

Wczoraj, 3 listopada 2014 r. działkowcy, prezesi krakowskich ROD, a także prezesi Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD spotkali się z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim, by rozmawiać o zaproponowanych przez magistrat opłatach za użytkowanie gruntów przez Rodzinne Ogrody Działkowe.

Spotkanie w biurze Senatora Bogdana Klicha

W dniu 10.12.2013 r. delegacja małopolskich działkowców spotkała się z dyrektorem biura Senatora Bogdana Klicha. Notatkę z przebiegu spotkania zamieszczamy poniżej.

Informacja ze spotkania z Katarzyną Matusik-Lipiec z dnia 10.06.2013 r.

Spotkanie z Katarzyną Matusik-Lipiec (fot. Cz. Kokosza)

W dniu 10 czerwca 2013 r. krakowscy działkowcy spotkali się z posłami PO: Ireneuszem Rasiem i Katarzyną Matusik-Lipiec – członkami Podkomisji Nadzwyczajnej ds. przygotowania nowej ustawy o ogrodach działkowych.
W krótkiej rozmowie, poseł Raś stwierdził, że niektóre proponowane przepisy w projekcie ustawy PO są do przedyskutowania i ewentualnej zmiany.

Informacja ze spotkania z Andrzejem Czerwińskim z dnia 06.06.2013 r.

W dniu 06.06.2013 r. w biurze poselskim w Nowym Sączu odbyło się spotkanie działkowców z terenu Nowego Sącza i Limanowej z Posłem PO Andrzejem Czerwińskim. Spotkanie zostało zainicjowane przez Posła jako odpowiedź na apel, który działkowcy wręczyli Posłowie w czasie pikiety przed biurem poselskim w dniu 06.05.2013 r.

Informacja z pikiet nowotarskich działkowców z dnia 20.05.2013 r.

20 maja 2013 roku 11-osobowa delegacja działkowców z Nowego Targu z ROD "Podhale" i "Transportowiec" wsparta działkowcami z Nowego Sącza odwiedziła biura poselskie PiS Pani Poseł Anny Paluch i Platformy Obywatelskiej Pana Posła Gut-Mostowego. Na ręce pracowników tych biur wręczyli Stanowiska i Apele do posłów, w których przekazali swoje obawy co do rozwiązań o przyszłość ogrodów proponowanych przez Platformę Obywatelską.

Spotkanie sądeckich działkowców z Andrzejem Romankiem (SP)

W dniu 06.05.2013 r. grupa działkowców z Nowego i Starego Sącza spotkała się z Posłem Solidarnej Polski Panem Andrzejem Romankiem w sprawie poparcia obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, obrony Polskiego Związku Działkowców, a także wycofania z Sejmu projektu ustawy o rod autorstwa Solidarnej Polski.

Spotkanie działkowców z Wiesławem Jańczykiem

W dniu 15.04.2013 r. w siedzibie biura w Limanowej pana posła Wiesława Jańczyka PIS odbyło się spotkanie z przedstawicielami ogrodów działkowych z terenu Limanowej na temat Obywatelskiego projektu Ustawy o Ogrodach Działkowych.

Pan poseł wyraził się pozytywnie na temat projektu i poinformował zebranych że Klub Poselski PIS jest pozytywnie ustosunkowany i poprze projekt do dalszego czytania.

KJ

Spotkanie działkowców z Andrzejem Dudą

W dniu 16.04.2013 r. w krakowskim biurze posła na Sejm RP Andrzeja Dudy z Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych dotyczące obecnej sytuacji działkowców i ogrodów oraz obywatelskiego projektu ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz innych projektów zgłoszonych przez inne partie polityczne.

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie