zielona rzecczpospolita

Zielona Rzeczpospolita Lato 2017

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Lato 2017, który na koniec czerwca trafił już do wszystkich ogrodów m.in. o nowelizacji statutu PZD, o obchodzonym w tym roku jubileuszu 120-lecia, w tym o historii najstarszego ogrodu w Polsce i Europie, o korzystych dla działkowcach orzeczeniach NSA, Sądu Najwyższego i innych sprawach związanych np. z roszczeniami, a także wiele innych ciekawych tematów, które poruszają aktualne i wazne tematy dotyczące zdobywania środów na rozwój ROD. Zachęcamy do czytania w wersji on-line.

Zielona Rzeczpospolita - wiosna 2017

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Wiosna 2017 – na walne zebrania w ROD polecamy uwadze artykuły dotyczące kolejnego medialnego ataku na działkowców, zarządy ROD i Związek: „ Kolejne ataki na PZD”, „Medialna nagonka na Zarządy ROD”, „Senator Staroń znów przeciw działkowcom”, „Prezes TVP zaprzecza faktom”.

Ponadto w numerze: poradnik dla działkowców dot. walnych zebrań w ROD, interpretacje przepisów prawnych odnośnie podatków, artykuł nt. monitoringu w ogrodach, informacja odnośnie aktualnych roszczeń do gruntów ROD oraz informacja o dotacjach gminnych dla ROD.

Zielona Rzeczpospolita - zima 2017

W najnowszym numerze "Zielonej Rzeczpospolitej - Zima w ROD 2017 - wypoczynek, praca, walka" polecamy uwadze artykuły dotyczące medialnego ataku na działkowców, ogrody i PZD oraz reakcji środowiska działkowego, m.in.: STOP kłamstwom o PZD, W drodze po sprawiedliwość, Zło, którego nigdy nie było, Prawda jedno ma imię, Ogród jak marzenie i inne. Ponadto informacje o działalności Związku, okręgów, obronie ogrodów przed likwidacją i roszczeniami, a także o pomocy prawnej dla działkowców i zarządów ROD.

Zielona Rzeczpospolita - wydanie jubileuszowe 2016

W specjalnym jubileuszowym wydaniu Zielonej Rzeczpospolitej z okazji 35-lecia PZD, polecamy lekturze m.in: Trudna droga do jubileuszu, czyli słowo od Prezesa PZD; Działkowcy o PZD; 35 lat wspólnej historii PZD i działkowców; PZD w liczbach 1981-2016; Kim są polscy działkowcy?; PZD = dobra ustawa dla działkowców; Inicjatywa "Stop Rozbiórkom Altan"; Podatkowe zwycięstwo PZD; Walka o prawa działkowców w "specustawach"; Działkowcy chcą być w PZD; Rok 1990 - 6 tygodni grozy; PZD reguluje stan prawny gruntów; Roszczenia do gruntów ROD; Ogrody nie blokują rozwoju miast; Te programy zmieniły oblic

Zielona Rzeczpospolita - lato 2016

W najnowszym numerze Zielonej Rzeczpospolitej przeczytaj koniecznie: Ogrody działkowe rosną w siłę - wywiad z Prezesem PZD Eugeniuszem Kondrackim, Biedni z autem za sto tysięcy, Czy wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich zagrozi altanom?, Gorący temat - Zawyżone opłaty za śmieci, Ogrody przyjazne niepełnosprawnym, Powszechny przegląd zagospodarowania ROD i działek, Nie trujmy siebie i innych.

Źródło: KR PZD

Zielona Rzeczpospolita - wiosna 2016

W najnowszym numerze "Zielonej Rzeczpospolitej" polecamy uwadze artykuły: Rzecznik Praw Obywatelskich promuje patologie w ROD?, Sezon na walne zebrania w ROD, Skutki nieprzestrzegania regulaminu ROD, Jak kupić altanę?, Sukces PZD w Sądzie Najwyższym, Skąd wziąć pieniądze na inwestycje w ROD?, Usuwanie azbestu z terenów ROD oraz Porady prawne. Polecamy lekturze!

Źródło: KR PZD

Zielona Rzeczpospolita - jesień 2015

Zielona Rzeczpospolita jesień 2015 okładka

Do ogrodów w całej Polsce trafił już jesienny numer Zielonej Rzeczpospolitej. A w nim: wyborcze propozycje polityków dla działkowców, pomysły skąd wziąć pieniądze na inwestycje w ogrodach, a także poradnik jak przygotować  działkę i altanę na zimę.

Zielona Rzeczpospolita na walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w 2105 roku

Zielona Rzeczpospolita na walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w 2105 roku

Najnowszy numer nosi tym razem podtytuł: "Na walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w 2105 roku". Jest to bowiem rok wyborczy w całym Związku, a rozpoczyna się walnymi zebraniami sprawozdawczo-wyborczymi w ROD. Przeczytacie o tym w artykule "Ruszyła kampania sprawozdawczo-wyborcza we wszystkich ROD".

Za nami już inne ważne wydarzenia – zebrania ustawowe, które zgodnie z prawem musiały się odbyć we wszystkich ROD. Działkowcy nie mieli wątpliwości – 4618 ogrodów, czyli aż 95%, pozostało w strukturach PZD. Piszemy o tym w tekście "Zebrania ustawowe odbyły się we wszystkich ROD".

Zielona Rzeczpospolita lato 2014

Zielona Rzeczpospolita lato 2014 okładka

"Czy nowa ustawa działkowa trafi do Trybunału Konstytucyjnego, czy wyrok NSA w sprawie altan można lekceważyć, co o wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich myślą działkowcy, czy ogrody działkowe znikną z krajobrazu miast"

to tylko niektóre z tematów, którym poświęciliśmy najnowsze wydanie "Zielonej Rzeczpospolitej", która przekazana została do wszystkich Okręgowych Zarządów i rodzinnych ogrodów działkowych. Zachęcamy do lektury.

Zielona Rzeczpospolita wiosna 2014

Zielona Rzeczpospolita wiosna 2014 okładka

W minionych miesiącach najważniejszym wydarzeniem dla działkowców, było wejście w życie nowej ustawy o ogrodach działkowych. Właśnie dlatego najnowsza "Zielona Rzeczpospolita" jest niemal w całości poświęcona temu zagadnieniu. Z wiosennego numeru dowiemy się między innymi o najważniejszych celach dokumentu, a także jakie przywileje zapewnia działkowcom. Nasi autorzy tłumaczą również zawiłości, związane z przeniesieniem praw do działki oraz wyjaśniają, co oznacza przekształcenie Polskiego Związku Działkowców w stowarzyszenie ogrodowe.

Zielona Rzeczpospolita zima 2013

Zielona Rzeczpospolita zima 2013

Ukazało się zimowe wydanie "Zielonej Rzeczpospolitej". Gazetę można pobrać w formacie PDF. Link zamieszczamy poniżej.

Zielona Rzeczpospolita jesień 2013

Zielona Rzeczpospolita jesień 2013

Ukazało się jesienne wydanie "Zielonej Rzeczpospolitej". Gazetę można pobrać w formacie PDF. Link zamieszczamy poniżej.

Źródło: KR PZD

Subskrybuj RSS - zielona rzecczpospolita