Polski Związek Działkowców 
stowarzyszenie ogrodowe w Warszawie 
Okręg Małopolski w Krakowie 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie to "żywe muzeum" flory świata. Jego namiastkę można mieć u siebie w domu - rośliny
z ogrodu można kupić. Trwa wiosenna wyprzedaż.

 

Zasady rezerwacji

Zdecydowani na zakup danej rośliny proszeni są o kontakt telefoniczny pod numer: 795 545 720 między 9:00 a 14:00.

Podczas rezerwacji każdorazowo należy podać nazwę rośliny oraz kontaktowy numeru telefonu. Rezerwacji można dokonać na maksymalnie 2 dni robocze – jeśli w tym terminie okaz nie zostanie odebrany zostanie ponownie wystawiony do sprzedaży. W razie trudności z kontaktem można również przesłać wiadomość SMS pod wskazany numer (zawierającą nazwę rośliny, liczbę sztuk i dane rezerwującego). O pierwszeństwie zakupu decyduje kolejność zgłoszeń! - czytamy na stronie ogrod.uj.edu.pl.

 

Odbiór roślin

Odbioru roślin można dokonać w kasie Ogrodu od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:15.

Każdorazowo należy ustalić terminu odbioru z osobą sprzedającą. Ogród zastrzega, by nie zgłaszać się po odbiór rośliny, jeśli termin nie został potwierdzony telefonicznie. Płatność gotówką lub kartą.

 

Kradzieże w Ogrodzie Botanicznym UJ

Od ponad dwustu lat ogród odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury, jest miejscem badań i inspiracji artystycznych. Niestety w ostatnim czasie doszło w nim do kradzieży kolekcji piwonii. Sposób, w jaki je wykopano wskazuje, że niestety rośliny mają małe szanse na przetrwanie.

 

Źródło: Gazeta Krakowska

 

Copyrights © 2021 by Okręg Małopolski PZD w Krakowie All rights reserved.

Kraków. Rośliny z Ogrodu Botanicznego UJ możesz mieć w domu. Wystarczy kupić. 
Trwa wiosenna wyprzedaż nadwyżek roślin

13 czerwca 2022